وب سایت شخصی مهدی ریزوندی
Mehdi Rizvandi

بیوگرافی

من مهدی ریزوندی، در سال 1356 در شهر کرمانشاه بدنیا آمدم. (مطمن هستم که می دونید کجاست) تحصیلات خود را در دبستان آزاده (یادش بخیر، خیابان سعدی)، مدرسه راهنمایی عبداللهی و دبیرستان مصطفی پروینی و همچنین توکل مومنی در رشته ریاضی و فیزیک (آخرین دوره برگزاری نظام قدیم آموزشی در اون زمان، البته بعدش نظامهای آموزشی زیاد عوض شدن!) به اتمام رساندم. در نیمه دوم سال 1375 تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته کامپیوتر - گرایش نرم‌افزار و در دانشگاه آزاد شهر مجلسی (یه منطقه خاصی نزدیکهای مبارکه، وسط کویر در استان اصفهان) شروع نموده و در سال 1378 به دوره کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار راه یافتم. در سال 1380 دوره کارشناسی را با معدل 6 صدم کمتر از 16 :) به پایان رساندم و با ماهشهر خداحافظی کردم. در سال 1393 به پیشنهاد یکی از دوستان خوبم (مهندس یونس توفان) در امتحانات کارشناسی ارشد شرکت کردم و در سال 1394 در رشته «مهندسی فن آوری اطلاعات - طراحی و تولید نرم افزار» در مقطع كارشناسي ارشد وارد دانشگاه آزاد واحد تهران غرب شدم.

از همان دوره پایان یافتن مقطع دیپلم و از سال 1375 فعالیت شغلی خود را در شرکت اوتا گاز در زادگاه خود آغاز نموده و به عنوان مسئول کامپیوتر انجام وظیفه نمودم. تا کنون در شرکتها، پروژه ها و آموزشگاه های متعددی فعالیت داشته و تجربیات فراوانی را کسب نموده و همچنین تا آنجا که میسر بوده منتقل نموده ام. شرح فعالیتها

بعد از مدتها برنامه نویسی سیستمی و کسب تجربیات در این زمینه، با توجه به فقدان مرجع یا راهنمای فارسی در این زمینه، به همراه دوست خوبم جناب آقای مهندس صافدل ... تصمیم به نوشتن کتابی در این خصوص نموده و اولین کتاب را با عنوان "ویژوال بیسیک و رابط برنامه نویسی کاربردی" به رشته تحریر درآوردیم. این کتاب در سال 1381 توسط انتشارات بنفام منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

در این میان فعالیت آموزشی خود را در سال 1381 از آموزشگاه نواندیشان کرج آغاز نموده و تا سال 1385 بیش از 800 ساعت آموزش رسمی در آموزشگاه های کرج را در کارنامه آموزشی خود دارا هستم. همچنین در سال 1382 فعالیت آموزشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی کرج را آغاز نموده و در این مقطع نیز افتخار تدریس و انتقال معلولمات به سایرین را به مدت بیش از سه سال در خصوص تعدادی از دروس تخصصی رشته نرم‌افزار را دارا هستم.

با توجه به حرکت رو به جلو و پر شتاب فن‌آوری اطلاعات، نیاز به فراگیری در هر دوره و هر زمانی لازم بوده و شرکت در کلاسهای آموزشی و سمینارها را جزیی از فعالیت‌های سالیانه خود قرارداده و سعی بر آن بوده که با توجه به نیاز محیط کار و شرایط پروژه‌های در دست اجرا، در کلاسهای مرتبط شرکت نموده و شاگردی نمایم. گواهینامه ها

باعث افتخار بوده و هست که بیش از هفت سال را در یکی از بزرگترین شرکتهای ایرانی به نام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پست مسئول نرم افزار و طراحی سیستم انجام وظیفه نمودم؛ تیم فن آوری اطلاعات با مدیریتی بسیار کارآمد (جناب آقای دکتر سعید ذاکرزاده)، و همکارانی بسیار خبره، که حاصل این همکاری موفقیتهایی فراوانی است که به آنها در زیر اشاره نموده ام.

موفقیتهای حاصل شده در مدت همکاری با شرکت چادرملو:

  • کسب مقام دوم پورتال های سازمانی در اولین جشنواره وب سایت ها در سال 1391 (سازمان ایمیدرو)
  • کسب مقام اول واحد فن آوری اطلاعات در نمایشگاه بومی سازی صنایع ایران در سال 1390
  • کسب مقام اول واحد فن آوری اطلاعات در سال 1388 (سازمان ایمیدرو)
  • کارشناس برگزیده دومین همایش هم اندیشی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات- تهران (1387)
  • کسب مقام اول واحد فن آوری اطلاعات در سال 1387 (سازمان ایمیدرو)
  • کسب مقام اول واحد فن آوری اطلاعات در سال 1386 (سازمان ایمیدرو)

comments powered by Disqus